Your are here : HomeBakewareChocolate Moulds3D Chocolate Moulds Pavoni Sydney - KT182
| Item in Box | |
| Item(s) | 1 |
| Warranty | |
| Warranty Duration | No Warranty |
| Weight & Volume | |
| Net Weight | 390 grms approx |
| Gross Weight | 450 grms |
| Mould Cavity | 1 Cavity |
| Info & Utility | |
| Material | Polypropylene |
| Applications | Chocolate |
| Microwave Safe | No |
| Oven Safe | No |
| Bakeware Dimension | |
| Length | 140 mm |
| Width | 125 mm |
| Height | 250 mm |
Thermoformed mould for chocolate. Part of Pavoni Easter collection.
Legal Disclaimer
This is to inform customers that actual product packaging and materials may contain additional and different info than what is displayed on our website. We recommend that you do not depend solely on the info available and you always read labels, warnings, and directions before using or consuming a product.
Clean before and after every use. Store in clean and dry place. Handle with care.
Please find below the shipping rates for The Butler Hotel Super Market Store on Bakerykart. The below rates are not applicable for products with extra shipping.
| Cart Total | Shipping Charges |
| FREE SHIPPING | |
Sold By : Butler
Sold By : Butler
Sold By : Butler
Join the vibrant baking community on Bakerykart, where passionate chefs, expert bakers, and baking enthusiasts share their favorite baking recipes. From delectable cakes to flaky croissants, mouthwatering pies to creamy puddings, discover the most popular recipes loved by the entire baking community. Get inspired and create delicious treats with our curated collection of baking recipes.
Eggless vanilla cupcakes topped with mango buttercream and fresh mango cubes. A soft, tropical treat with the sweetness of summer
Soft eggless chocolate cupcakes with creamy peanut butter filling and smooth chocolate frosting. A rich, nutty indulgence in every
Zesty eggless lemon cupcakes with a soft, fluffy crumb and a refreshing lemon glaze or buttercream. Perfect for summer treats and
A moist and creamy classic Tres Leches Cake soaked in three types of milk, topped with airy whipped cream for a heavenly bite.